» مقالات

نگهداری و حفاظت اجناس و کالاها

پس از دریافت یا تحویل کالاها و تحویل انبار، مرحله ای است که طبق اصول و رویه های خاص انواع کالاها جدا می شوند، هر کدام پس از کلاس و گروه تقسیم می شوند و شناسایی کد کالا به ترتیب و منظور که در یک سیستم ذخیره سازی مناسب جای داده شده است.

اطلاعات بیشتر...

مواد قابل اشتعال و انفجار در انبار

با توجه به ذخیره و دفع مواد قابل اشتعال و مواد منفجره بدون در نظر گرفتن نوع و کاربرد آنها باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

اطلاعات بیشتر...

نکات ایمنی در انبار

درنکات ایمنی در انبار باید در مرتب سازی کالاها، نگهداری کالاها و استفاده از ابزار مناسب را در نظر گرفت.

اطلاعات بیشتر...

شرایط عمومی انبارها

شرایط عمومی انبارها به دو عامل وضعیت طبیعی انبارها و وضعیت ذخیره سازی محیط بستگی دارد.

اطلاعات بیشتر...

مزایا و معایب مدیریت انبار

- شناسایی و ارائه دسترسی بهتر و راحت تر به موجودی، به ویژه در موسسات با موجودی گسترده و متنوع اطلاعات دقیق را به مدیریت و سایر قسمت های موسسه ارائه می دهد

اطلاعات بیشتر...

انباردار

مسئولیت نگهداری کالا و نگهداری وسایل در اختیار انباردار است. وی باید تجربه و دانش کافی در روش انبارداری، مناسب بودن و کفایت بخش عملیات داشته باشد و اعتبار آن مورد تایید قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر...

تجهیزات انبار

عامل دیگری که تعیین کننده است که کالا کجا قرار می گیرد، امکانات و تجهیزات موجود در انبار است. این تجهیزات شامل انبارداری و سایر تجهیزات انبار است.

اطلاعات بیشتر...

محل انبار

امروزه کارشناسان و طراحان از تجارب و اطلاعاتی که از طراحان گذشته در طول سالها به دست آورده اند، آگاه تر شده و به سرعت که علم مدرن از نظر معماری، شهرسازی و ساخت و ساز پیشرفت کرده است، برای ایجاد مکان برای استقرار از کالاهائی که انبار آنها می گویند آنها هیچ مشکلی ندارند و انبارها را در بهترین مکان ممکن در بهترین مکان طراحی کرده اند و شروع به ساختن آن می کنند. اکنون، برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط محیطی آن، برخی نکات ساده اما مهم را توضیح خواهیم داد.

اطلاعات بیشتر...

وسایل حمل و نقل کالا

چرخها دستگاههایی هستند که توسط یک فرد در موقعیت ایستاده هدایت می شوند. این دستگاه ها را می توان با یا بدون نیروی موتور طراحی کرد.

اطلاعات بیشتر...

عوامل تخریب کالاهای موجود در انبار

با توجه به نوع کالاها و شرایط نگهداری آن و شرکت های تولیدی در طول زمان و با تجربه یافتن راه حل های مختلف برای جلوگیری از تخریب کالاها و / یا تولید آنها در انبارها و یا زمانی که آنها بارگیری و حمل می شوند. انجام داده است

اطلاعات بیشتر...

انبار کالا

برای بارگیری کالاهای موجود در انبار باید موارد زیر رعایت شود:

اطلاعات بیشتر...

اهمیت و سازمان انبارها

با توجه به اینکه بخش عمده ای از منابع پول نقد شرکت های تولیدی به علت سرمایه گذاری در موجودی مواد است، اگر روش های انبارداری غیرقابل استفاده مورد استفاده قرار گیرد، زیان های غیر قابل جبران خواهد شد.

اطلاعات بیشتر...

وظایف انبار

وظایف انبار به شرح زیر خلاصه میشود: برنامه ریزی و مراقبت برای حفظ مقدار موجودی هر یک از اقلام کالا مورد نیاز سازمان به سطح مطلوب خود. همکاری و کمک در خرید، تامین و تهیه کالاها و کنترل و دریافت کالاهای خریداری شده...

اطلاعات بیشتر...

انبار و انواع آن

انبار محل و فضای است که یک یا چند نوع کالا، صنعتی، مواد خام یا محصولات بر اساس یک سیستم مناسب طبقه بندی می شوند.

اطلاعات بیشتر...

چیدمان انبار

پس از دریافت و تحویل کالاها و صدور موجودی، لازم است که کالاها را در جای مناسب مطابق با اصول و روش های خاصی نگهداری شود.

اطلاعات بیشتر...

مجموعه انبار

به طور کلی، انبار محلی است که یک یا چند نوع محصول تجاری، صنعتی، مواد اولیه یا محصولات مختلف به طور منظم، طبقه بندی شده و در آن برای مدتی از زمان نگهداری می شود.

اطلاعات بیشتر...

کارتابل

دفتری است که برای ترتیب مکاتبات استفاده می شود. در حقیقت، تمام مکاتبات که توسط مدیر دیده می شود، در ترتیب اولویت در نظم قرار می گیرد و به مدیر ارائه می شود.

اطلاعات بیشتر...

مدیریت انبار

انبار در اقتصاد ایران بسیار مهم است، زیرا درصد قابل توجهی از دارایی های سازمان ها در موجودی آنها انباشته شده است و همچنین مدیریت انبارها سخت و گران است و سازمان ها به دنبال بهترین عملیات بهینه هستند که شامل حداقل هزینه در این راستا، تکنیک ها و علم مدیریت موجودی مفید هستند زیرا زمان، هزینه و دقت در میان عناصر کلیدی تصمیم گیری هستند.

اطلاعات بیشتر...

کتابخانه

هنگامی که خط اختراع شد و توانست دانش و اسطوره های مذهبی خود را ثبت کند، لازم بود که آنها را به دو دلیل ذخیره کند تا زمان و امکان بازیابی دوباره حفظ شود و این آغاز تاریخ ساختمان بود کتابخانه. با تغییرات اجتماعی و فرهنگی و پیشرفت تکنولوژی، به ویژه اختراع صنعت چاپ، و تبدیل منابع کتابخانه (از گلیین به پاپیروس، پریسمن و کاغذ، و در زمان ما انواع منابع تصویری و صوتی و جمع و جور دیسک ها)، ساختمان کتابخانه ها به طور چشمگیری تغییر کرده است.

اطلاعات بیشتر...

شناسايي اسناد خطي

هر نسخه دارای ویژگی های دوره تولید آن است. دانستن این ویژگی ها می تواند تقریبی باشد که چگونه نسخه های هر دوره از دوره های مجاز شناخته شده است. هر مقاله دارای اجزای خاصی است که برای دوره تاریخی خاص آن است. در دوران معاصر، برای شناسایی دو روش استفاده می شود: روش شیمیایی و روش سنتی.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  بعدی  آخرین