» منوی هدر » مقالات » نگهداری کالا

کدگذاری کالا

رمزگذاری ایجاد سیستمی است که اطلاعات و نکات مورد نیاز برای انتقال از شخص به شخص دیگر یا مکان دیگری را به طور خلاصه می کند. که به معنی رمز عبور ویژه یا سهولت استفاده است و می توان از آن برای کاهش میزان کلمات و متون استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر...

انبار چیست؟

امروزه دیگر انبارها موردی از محفظه نیستند ، اما در مورد اطلاعات جسمی و اطلاعاتی عملکرد آنها به اندازه کافی رضایت بخش است. به درستی طبقه بندی و تنظیم شده است.

اطلاعات بیشتر...

وظایف انباردار

وظایف انباردار به شرح زیر است:

اطلاعات بیشتر...

انواع انبارها

انبارها از لحاظ فرم ساخت و ساز به سه صورت است:

اطلاعات بیشتر...

موجودی های انبار

محصولات و مواد موجود در کارخانه، چه تولیدی و چه غیر تولید، می تواند به شرح زیر تقسیم شود:

اطلاعات بیشتر...

تاریخچه انبارداری

تاریخ انبارداری در ایران تنوع و پیچیدگی سازمان ها موجب مشکلات و مسائل مختلفی شد.

اطلاعات بیشتر...

خود اشتعال کالا در انبار

با مطالعه گزارش های آتش سوزی، متوجه می شویم که وقتی یک منبع خارجی مانند شعله، جرقه یا گرما موجب شعله می شود، آن را یک آتش سوزی کنترل می نامند، و زمانی که هیچ منبع خارجی وجود نداشته باشد، این فرآیند سوزش خودکار (خودکار جرقه) نامیده می شود.

اطلاعات بیشتر...

انبارگردانی

طبق دستورالعمل های مربوطه، یکبار و به طور کامل تمام کالاها و اقلام ذخیره شده در انبار، معمولا در انتهای سال محاسبه می شوند یا تحویل و تکامل بین انبارها و یا نیاز به تهیه صورتهای مالی موقت، یا .... در طول سال انجام می شود.

اطلاعات بیشتر...

نکات ایمنی در انبارها

نکات ایمنی در انبارها باید رعایت شوند این نکات شامل:

اطلاعات بیشتر...

انبارداری نوین

سیستم های انبارداری به طور گسترده ای براساس نوع کاربر و جامعه مورد استفاده قرار می گیرند و در بسیاری از جوامع انبارها هنوز هم به طور سنتی مدیریت می شوند، در حالیکه بعضی انبارها به طور کامل و بدون نیاز به نیروی کار به طور کامل خودکار و مکانیزه می شوند و از طریق سیستم های تحویل و دانلود خودکار، محصولات و نرم افزار مدیریت شد. این سیستم ها معمولا در انبارهای کم دما کار می کنند یا در مناطقی که هزینه زمین بسیار گران است، از آنجا که امکان استفاده از ارتفاع در این سیستم ها وجود دارد.

اطلاعات بیشتر...

نیروی انسانی در انبار

نیروی انسانی در انبار باید شرایط زیر را دارا باشد:

اطلاعات بیشتر...

بارکد در مدیریت انبار

با استفاده از بارکد مدیریت و کنترل جریان کالا در انبار را می توان بررسی کرد:

اطلاعات بیشتر...

فناوری (آر اف ای دی ) در انبارها

یکی دیگر از فن آوری های مبتنی بر رادیو برای ردیابی و شناسایی اشیاء استفاده شده است با استفاده از این فن آوری، اقلام را می توان در انبار با برچسب گذاری برچسب در هر مورد یافت می شود.

اطلاعات بیشتر...

مزایای استفاده صحیح از انبارداری

ایجاد یک سیستم انبارداری مناسب در سازمان دارای مراحل زیر می باشد:

اطلاعات بیشتر...

هدف از انبار و انبارداری

هدف از ایجاد انبارها، در سازمان های دولتی و در سازمان های خصوصی، تهیه، راه اندازی، تحویل، نگهداری و تحویل کالا مورد نیاز سازمان است.

اطلاعات بیشتر...

انبارداری

انبارداری یک سرویس اقتصادی است و شامل تهیه و نگهداری کالاها برای تحویل به موقع و یا تمدید دوره تحویل آن به گونه ای است که کالاها برای مدت زمان بیشتری در دسترس هستند. در اقتصاد هر کشوری، ذخیره سازی یک حلقه زنجیره تولید، انتقال، توزیع و مصرف و نقش اتصال و واسطه در انتقال کالا از مناطق تولیدی به بازارهای مصرفی و سپس توزیع محلی است.

اطلاعات بیشتر...

چیدن و انبار کردن کالا

یکی از رایج ترین و در عین حال منطقی ترین روش جمع آوری کالاهای انبار برای ایجاد نظم و استفاده مطلوب - در زمان تجارت بسیار موثر است. همچنین گفته شده است که کالاها نیز در یک مکان خاص نگهداری می شوند.

اطلاعات بیشتر...

محل قرارگیری کالا در انبار

کالاهای مشابه در یک شرکت توانایی جایگزینی آن را داشته باشند، بنابراین انبار باید بتواند محل مناسب برای استقرار چنین اقلام را به نحوی تعیین کند که ارتباط این نوع محصول با دیگری تاسیس شده به طوری که در صورت لزوم هر یک از آنها دسترسی به محصول مورد نظر است. بنابراین، انبار باید شباهت مصرف را در نظر بگیرد و سعی کند تا اقلامی را که با همدیگر در کنار هم قرار گرفته اند یا در مجاورت نزدیک قرار می گیرند؛ این عملیات فاصله را کوتاه می کند، خستگی را کاهش می دهد، دسترسی به موقع و ارائه کالاها را آسان می کند.

اطلاعات بیشتر...

نگهداری و حفاظت اجناس و کالاها

پس از دریافت یا تحویل کالاها و تحویل انبار، مرحله ای است که طبق اصول و رویه های خاص انواع کالاها جدا می شوند، هر کدام پس از کلاس و گروه تقسیم می شوند و شناسایی کد کالا به ترتیب و منظور که در یک سیستم ذخیره سازی مناسب جای داده شده است.

اطلاعات بیشتر...

مواد قابل اشتعال و انفجار در انبار

با توجه به ذخیره و دفع مواد قابل اشتعال و مواد منفجره بدون در نظر گرفتن نوع و کاربرد آنها باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  بعدی  آخرین