» منوی هدر » مقالات » نگهداری کالا

چگونه فضای انبار را با قفسه بندی عمودی به حداکثر برسانیم؟

اگر در مشاغلی هستید که دارای انبار هستند، مطمئنا از مشکل مشترک اکثر صاحبان و مدیران انبار باخبر هستید. اکثر آن ها با چالش کمبود فضا روبرو هستند و به دنبال به حداکثر رساندن فضای قفسه بندی و به حداقل رساندن هزینه های عملیاتی هستند. راه حلی ساده برای رویارویی با این چالش به ظاهر مشکل وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اطلاعات بیشتر...

چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟

آسیب قفسه انبار معمولاً مشهود است. وقتی یک یا چند سازه خم، پیچ خورده یا کاملاً شکسته شود، خیلی راحت می توانیم آن را مشاهده کنیم و آسیب دیدگی را بررسی نماییم. با این حال، تشخیص برخی آسیب قفسه ها گاهی اوقات دشوارتر است و آنچه ممکن است یک مسئله جزئی یا ناچیز به نظر برسد در واقع یک مشکل جدی است. خساراتی از جمله این موارد، حادثه ای است که در انتظار وقوع است.

اطلاعات بیشتر...

چه هنگامی قفسه های پالت راک را جایگزین یا تعمیر کنیم؟

جایگزینی یا تعمیر قفسه های انبار یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دغدغه های هر کسب و کاری می باشد. بدین منظور در این مقاله بیان می کنیم که چه هنگامی قفسه های پالت راک را جایگزین و یا تعمیر کنیم. با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

وقتی ورق های فلزی به درستی در انبار قفسه بندی نشوند، مشکلات پیچیده ایی در قفسه بندی انبار به وجود می آورند. اولین مشکلی که به وجود می آید، نحوه ی انتقال ورق های فلزی است. مواردی همچون: سنگینی، بزرگ بودن و منعطف بودن ورق های فلزی چالش هایی را به وجود می آورند، خصوصا زمانی که آن ها را روی کف انبار نگهداری و ذخیره کنیم. اندازه ورق، وزن آن و نحوه ی جابجایی آن هر کدام می تواند تبدیل به یک فعالیت طولانی شوند که از لحاظ ایمنی هم خطرناک باشد.

اطلاعات بیشتر...

مبانی طراحی و قفسه بندی انبار بر اساس GMP

در طراحی یک انبار دارویی بر اساس GMP، دانستن نوع ذخیره سازی و بهینه سازی انبار یکی از اموری است که باید به آن ها توجه خاصی شود. انبارداری در صنعت دارو، در عین حال که بسیار مهم و از الزامات می باشد، متاسفانه غالبا نادیده گرفته می شود.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی سالن پرورش قارچ

یکی از مهم ترین مواردی که در پرورش قارچ باید به آن توجه شود، انتخاب سالن پرورش قارچ مناسب است. قفسه بندی سالن پرورش قارچ به دنبال آن، می تواند دغدغه ی پرورش دهندگان قارچ باشد. سالن پرورش قارچ باید در محیطی به دور از هر گونه آلودگی محیطی – زیستی بنا شده باشد. سالن های پرورش قارچ عموما در مناطقی دور از شهر مستقر هستند.

اطلاعات بیشتر...

15 نکته برتر برای نصب قفسه راک انبار

آیا شما در حال نصب قفسه راک انبار خود هستید؟ در این صورت، بهتر است که همه چی برای اولین بار چک شود تا عملیات نصب درست انجام شود. تنها گامی که نمی توانید آن را نادیده بگیرید، ایمنی قفسه های پالت راک به روش صحیح و استاندارد می باشد. این گام برای اطمینان از ایمنی محصولات و همچنین نیروی کار شما بسیار حیاتی است. در این مقاله ما به بررسی 15 مورد از مهم ترین ملاحظلاتی که باید در نصب قفسه راک انبار خود درنظر بگیرید، می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار

منظور از پوشش کف مناسب، مقاومت در برابر بارگذاری و انتقال صحیح بار، از کف انبار به سمت پایین (زمین) است به نحوی که بارها به خاک زیر پی منتقل شوند. تعیین ویژگی های کف، نیازمند برآورد موقعیت دقیق پایه های قفسه ها می باشد، به گونه ای که بار نقطه ای متمرکز ناشی از قفسه ها، در محاسبات منظور شده و بر اساس لنگر خمشی ایجاد شده در زیر سطح پایه ها، عمق و مشخصات فونداسیون تعیین می گردد.

اطلاعات بیشتر...

اجزای اصلی و جانبی سیستم ذخیره – بازیابی اتوماتیک

تکنولوژی انبارهای ذخیره – بازیابی اتوماتیک، بر اساس ویژگی های کالا، ابعاد و مشخصات زمین، میزان سرمایه گذاری، ظرفیت انبارش، قفسه بندی انبار و مقدار ارسال و دریافت مورد نیاز و بسیاری دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در کارآمدی تجهیزات، به اشکال مختلف و در نتیجه با ویژگی های متفاوت توسعه یافته است، لذا به کارگیری ترکیبات متفاوتی از تجهیزات، در این تکنولوژی، بر اساس شرایط و خواسته های متنوع مقدور خواهد بود. بدیهی است انتخاب هر گزینه، دربرگیرنده مزایا و معایب خاصی است و بر این اساس، لزوم به کارگیری روش هایی که متضمن بهینه نمودن ترکیبات مختلف باشد، کاملا ضروری به نظر می رسد که در این مقاله، مورد بررسی قرار می گیرد.

اطلاعات بیشتر...

3 گامی که به بهبود کارآیی انبار شما کمک می کند

برای اینکه بتوانید به بهبود کارآیی انبار خود کمک کرده باشید سه گام: 1- جمع آوری داده ها 2- بالابرو، بیرن نرو که همان افزایش مساحت داخلی است و 3- زمانبندی در تحقق اهداف را باید دنبال کرد.

اطلاعات بیشتر...

نحوه ی کد گذاری قفسه های انبار

برای داشتن یک مدیریت موجودی موثر در انبار، هر مکان فیزیکی باید با خطوط واضح در انبار جدا شود و دارای یک برچسب مکان با کد مکان منطبق در سیستم مدیریت موجودی باشد و نحوه ی کد گذاری قفسه های انبار کاملا مشخص باشد. اقلام موجودی برای یک فرآیند کارآمد مدیریت موجودی باید به سرعت در آن قرار بگیرند، بنابراین اقلام باید به گونه ای قرار بگیرند که جای هیچ سوالی باقی نماند. کدهای مکان باید به گونه ای طراحی شوند که پیمایش در انبار را بدون دردسر و روان انجام دهد.

اطلاعات بیشتر...

چگونگی اجرای دستورات مدیریت انبار

گر چه آنالیز حرکت کالا و تصمیمات مربوطه همانند نوع جانمایی مورد استفاده در انبار، حالات خاص و سفارشی را برای سیستم نرم افزاری مدیریت انبار ایجاد می کند اما دستورات پایه ای و بنیادینی نیز وجود دارد که برای هر نوع سیستم WMS کاربرد دارند، در ادامه به این موارد می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

سیستم های مرتبط با سیستم مدیریت انبار

بسته به نوع فعالیت انبار، سیستم WMS، بین انواع زیرسیستم های، ارتباطی یکپارچه ایجاد کرده و تمامی اجزا و سیستم های انبار را (اعم از سخت افزاری و نرم افزاری) به یکدیگر مرتبط و مدیریت می کند که در ادامه به مهم ترین موارد اشاره شده است:

اطلاعات بیشتر...

عوامل موثر بر مکان یابی انبار

در تعیین مکان یک انبار فاکتورهای خارجی متعددی نیز باید در نظر گرفته شوند که می توان به: محدودیت مربوط به تهیه زمین، هزینه های آماده سازی محل، موقعیت تقریبی مبدا و مقصد کالاها، اندازه و شکل مکان، دسترسی به مکان، ظرفیت مکان، خصوصیات مکان، فاکتورهای ساختمانی، ایمنی، قوانین و انضباطات محلی، داشتن اهداف خاص، تبلیغات اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر...

مکان یابی انبار

تعیین موقعیت های مکانی ممکن برای انبارها از سازمانی به سازمان دیگر و از موقعیتی به موقیعت و زمان دیگر تفاوت دارد. تصمیم گیری در این مورد، به برنامه ریزی دقیق و پیش بینی درست و مقداری تجزیه و تحلیل نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر...

بخش دوم: طراحی و اجرای قفسه بندی انبار

در این بخش به ادامه ی بررسی برنامه ریزی طراحی و اجرای قفسه بندی انبار و در نهایت مرحله ی پایانی قفسه بندی و چیدمان انبار به صورت طراحی اولیه و یا طراحی مجدد انبار می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

بخش اول: طراحی و اجرای قفسه بندی انبار

قابل درک است که تغییر در کل عملیات انبار برای شما استرس آور باشد. در هر صورت، طراحی یک انبار و اجرای قفسه بندی انبار مسئله ایی مهم و بزرگ در ادامه ی کسب و کار و تجارت شما می باشد.

اطلاعات بیشتر...

ایمنی در طراحی قفسه بندی انبار ( سازه فلزی مقطع باز یا مقطع بسته؟)

ایمنی در فضای داخلی انبارها تا حد زیادی به شرایط هر سیستم ذخیره سازی و قفسه بندی انبار بستگی دارد. بنابراین برای حفظ سطح عالی ایمنی و کیفیت در انبار 7 عامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار مواد غذایی

انبارهای توزیع غذا به دلیل عملکرد و رعایت مقررات، با چالش های منحصر به فرد مدیریت مواد غذایی روبرو هستند.اگر شما از قفسه بندی انبار مواد غذایی اعم از کالاهای خشک، سرد، یخچالی یا یخ زده استفاده می کنید، باید با این موضوع آشنا باشید که استانداردهای بهداشت، رعایت بهداشت و کارایی ذخیره سازی در نگهداری آن ها مشابه هستند.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار متحرک یا قفسه بندی انبار ثابت؟

قفسه بندی انبار و نحوه ی نگهداری محصولات در انبار یکی از اساسی ترین نکاتی است که در انتخاب آن باید مواردی را در نظر گرفت. به طور کلی نحوه ی ذخیره سازی در انبارها به دو دسته ی قفسه بندی انبار ثابت و قفسه بندی انبار متحرک تقسیم می گردد.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  7  بعدی  آخرین
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی