» منوی هدر » مقالات » نگهداری کالا

اجزای اصلی و جانبی سیستم ذخیره – بازیابی اتوماتیک

تکنولوژی انبارهای ذخیره – بازیابی اتوماتیک، بر اساس ویژگی های کالا، ابعاد و مشخصات زمین، میزان سرمایه گذاری، ظرفیت انبارش، قفسه بندی انبار و مقدار ارسال و دریافت مورد نیاز و بسیاری دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در کارآمدی تجهیزات، به اشکال مختلف و در نتیجه با ویژگی های متفاوت توسعه یافته است، لذا به کارگیری ترکیبات متفاوتی از تجهیزات، در این تکنولوژی، بر اساس شرایط و خواسته های متنوع مقدور خواهد بود. بدیهی است انتخاب هر گزینه، دربرگیرنده مزایا و معایب خاصی است و بر این اساس، لزوم به کارگیری روش هایی که متضمن بهینه نمودن ترکیبات مختلف باشد، کاملا ضروری به نظر می رسد که در این مقاله، مورد بررسی قرار می گیرد.

اطلاعات بیشتر...

3 گامی که به بهبود کارآیی انبار شما کمک می کند

برای اینکه بتوانید به بهبود کارآیی انبار خود کمک کرده باشید سه گام: 1- جمع آوری داده ها 2- بالابرو، بیرن نرو که همان افزایش مساحت داخلی است و 3- زمانبندی در تحقق اهداف را باید دنبال کرد.

اطلاعات بیشتر...

نحوه ی کد گذاری قفسه های انبار

برای داشتن یک مدیریت موجودی موثر در انبار، هر مکان فیزیکی باید با خطوط واضح در انبار جدا شود و دارای یک برچسب مکان با کد مکان منطبق در سیستم مدیریت موجودی باشد و نحوه ی کد گذاری قفسه های انبار کاملا مشخص باشد. اقلام موجودی برای یک فرآیند کارآمد مدیریت موجودی باید به سرعت در آن قرار بگیرند، بنابراین اقلام باید به گونه ای قرار بگیرند که جای هیچ سوالی باقی نماند. کدهای مکان باید به گونه ای طراحی شوند که پیمایش در انبار را بدون دردسر و روان انجام دهد.

اطلاعات بیشتر...

چگونگی اجرای دستورات مدیریت انبار

گر چه آنالیز حرکت کالا و تصمیمات مربوطه همانند نوع جانمایی مورد استفاده در انبار، حالات خاص و سفارشی را برای سیستم نرم افزاری مدیریت انبار ایجاد می کند اما دستورات پایه ای و بنیادینی نیز وجود دارد که برای هر نوع سیستم WMS کاربرد دارند، در ادامه به این موارد می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

سیستم های مرتبط با سیستم مدیریت انبار

بسته به نوع فعالیت انبار، سیستم WMS، بین انواع زیرسیستم های، ارتباطی یکپارچه ایجاد کرده و تمامی اجزا و سیستم های انبار را (اعم از سخت افزاری و نرم افزاری) به یکدیگر مرتبط و مدیریت می کند که در ادامه به مهم ترین موارد اشاره شده است:

اطلاعات بیشتر...

عوامل موثر بر مکان یابی انبار

در تعیین مکان یک انبار فاکتورهای خارجی متعددی نیز باید در نظر گرفته شوند که می توان به: محدودیت مربوط به تهیه زمین، هزینه های آماده سازی محل، موقعیت تقریبی مبدا و مقصد کالاها، اندازه و شکل مکان، دسترسی به مکان، ظرفیت مکان، خصوصیات مکان، فاکتورهای ساختمانی، ایمنی، قوانین و انضباطات محلی، داشتن اهداف خاص، تبلیغات اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر...

مکان یابی انبار

تعیین موقعیت های مکانی ممکن برای انبارها از سازمانی به سازمان دیگر و از موقعیتی به موقیعت و زمان دیگر تفاوت دارد. تصمیم گیری در این مورد، به برنامه ریزی دقیق و پیش بینی درست و مقداری تجزیه و تحلیل نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر...

بخش دوم: طراحی و اجرای قفسه بندی انبار

در این بخش به ادامه ی بررسی برنامه ریزی طراحی و اجرای قفسه بندی انبار و در نهایت مرحله ی پایانی قفسه بندی و چیدمان انبار به صورت طراحی اولیه و یا طراحی مجدد انبار می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

بخش اول: طراحی و اجرای قفسه بندی انبار

قابل درک است که تغییر در کل عملیات انبار برای شما استرس آور باشد. در هر صورت، طراحی یک انبار و اجرای قفسه بندی انبار مسئله ایی مهم و بزرگ در ادامه ی کسب و کار و تجارت شما می باشد.

اطلاعات بیشتر...

ایمنی در طراحی قفسه بندی انبار ( سازه فلزی مقطع باز یا مقطع بسته؟)

ایمنی در فضای داخلی انبارها تا حد زیادی به شرایط هر سیستم ذخیره سازی و قفسه بندی انبار بستگی دارد. بنابراین برای حفظ سطح عالی ایمنی و کیفیت در انبار 7 عامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار مواد غذایی

انبارهای توزیع غذا به دلیل عملکرد و رعایت مقررات، با چالش های منحصر به فرد مدیریت مواد غذایی روبرو هستند.اگر شما از قفسه بندی انبار مواد غذایی اعم از کالاهای خشک، سرد، یخچالی یا یخ زده استفاده می کنید، باید با این موضوع آشنا باشید که استانداردهای بهداشت، رعایت بهداشت و کارایی ذخیره سازی در نگهداری آن ها مشابه هستند.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار متحرک یا قفسه بندی انبار ثابت؟

قفسه بندی انبار و نحوه ی نگهداری محصولات در انبار یکی از اساسی ترین نکاتی است که در انتخاب آن باید مواردی را در نظر گرفت. به طور کلی نحوه ی ذخیره سازی در انبارها به دو دسته ی قفسه بندی انبار ثابت و قفسه بندی انبار متحرک تقسیم می گردد.

اطلاعات بیشتر...

برآورد قیمت قفسه بندی انبار

فاکتورهای زیادی در برآورد قیمت قفسه بندی انبار وجود دارند که باید درنظر گرفته شوند. برای دستیابی به دقیق ترین برآورد قیمت قفسه بندی انبار بهتر است که با شرکت مجری و تولید کننده قفسه انبار و همچنین با شرکت حمل و نقل کالای خود مشورت نمایید.

اطلاعات بیشتر...

شرکت های قفسه بندی انبار

از آنجایی که انتخاب بهترین سیستم قفسه بندی انبار دغدغه ی زیادی برای مسئولین انبار و یا مدیران کسب و کارهای کوچک ایجاد کرده است ما بر آن شدیم که چند شرکت معتبری که در این زمینه فعالیت دارند و می توانند در انتخاب بهترین نوع قفسه بندی انبار به شما کمک شایانی کنند را معرفی کنیم.

اطلاعات بیشتر...

طراحی سیستم های ذخیره و بازیابی بار واحد مکانیزه

عملکرد موفق سیستم ذخیره و بازیابی بار واحد مکانیزه به طراحی صحیح و فرآیند بهینه سازی بستگی دارد. در این مقاله، یک الگوی طراحی سیستم ذخیره و بازیابی بار واحد مکانیزه برای سیستم های قفسه بندی یک راهرو و چند راهرو معرفی شده است.

اطلاعات بیشتر...

سیستم های قفسه بندی انبار

سیستم های قفسه بندی انبار در حال حاضر به سیستم انبارداری از کف، قفسه بندی ثابت، قفسه بندی متحرک و انباداری خاص تقسیم بندی می شوند.

اطلاعات بیشتر...

تدارکات و لجستیک در انبار مکانیزه

تدارکات و لجستیک دارای فرآیندهایی است که با اتوماسیون سازی و مکانیزاسیون مزیت هایی را در ذخیره انرژی به ارمغان می آورند. در این مقاله مزیت های انبار مکانیزه در ساده سازی فرآیندهای تدارکات و لجستیک را مورد بحث قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر...

نگهداری مواد غذایی در دوران کرونا

توصیه هایی در مورد کار با مواد غذایی و بسته بندی آن در حالی که در محاصره کرونا ویروس هستیم، وجود دارد که با ذخیره سازی ایمن، بهترین محافظت را برای نگهداری مواد غذایی در انبار خود به و جود آورید.

اطلاعات بیشتر...

خرید قفسه انبار

اوژن، برای خرید قفسه انبار نظیر: خرید قفسه انبار پالت راک، ایزی راک، خرید قفسه انبار خود راهرو، پانل راک، بالکی راک، قفسه بندی انبار مشبک، قفسه بندی سردخانه ایی (گالوانیزه) و فروشگاهی به صورت ثابت، متحرک، ریلی و تمام اتوماتیک راهنمایی های لازم را در این مقاله گنجانده است.

اطلاعات بیشتر...

انبار مکانیزه چیست؟

مکانیزه کردن انبار، اتوماسیون سازی انبار و هوشمند سازی انبار در دو بخش سیستم مکانیزه فرآیند و انبار مکانیزه فیزیکی می باشد که در این مقاله به تعریف انبار مکانیزه، انواع و نحوه اتوماسیون سازی انبار می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  بعدی  آخرین
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی