مقالات نگهداری کالا

قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

 

قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

وقتی ورق های فلزی به درستی در انبار قفسه بندی نشوند، مشکلات پیچیده ایی در قفسه بندی انبار به وجود می آورند. اولین مشکلی که به وجود می آید، نحوه ی انتقال ورق های فلزی است.

مواردی همچون: سنگینی، بزرگ بودن و منعطف بودن ورق های فلزی چالش هایی را خصوصا زمانی که آن ها را روی کف انبار نگهداری و ذخیره کنیم به وجود می آورند. اندازه ورق، وزن آن و نحوه ی جابجایی آن هر کدام می تواند تبدیل به یک فعالیت طولانی شوند که خطراتی را از لحاظ ایمنی به وجود آورند.

حرکت دادن یک تکه ورق فلز که به این شکل ذخیره و قفسه بندی شده است برای یک نفر بسیار دشوار است و حتی دو نفر باید حرکات خود را طوری هماهنگ کنند که حرکت دادن یک تکه بزرگ ورق فلز کمی شبیه رقص در باله باشد. انتقال ورق فلز با دست نیز می تواند یک پیشنهاد بالقوه خطرناک باشد. گوشه ها و لبه های تیز می توانند منجر به بریدگی جدی شوند.

درباره انتخاب مناسب جهت قفسه بندی انبار خود بیشتر بدانید.

ورق نیز رسانایی بالایی از انرژی گرمایی دارد. اگر انبار خیلی گرم باشد، کارمندان ممکن است گاهی با دست زدن به ورق فلزی دچار سوختگی شوند. اگر انبار خیلی سرد باشد، کارکنان زمان جابجایی ورق فلزی ممکن است دست هایشان دچار یخ زدگی شود. استفاده از دستکش از این شرایط محافظت می کند اما می تواند کار با ورق فلز را نیز دشوارتر کند. ذخیره نامناسب ورق فلزی همچنین ممکن است منجر به آسیب ورق ها در حین حرکت شود، که تأثیر مستقیم بر خط پایین شما دارد.

 

چه شما ورق فلز را به محل انبار منتقل کنید، چه بفروشید یا حمل کنید، ذخیره سازی مناسب حرکت مواد را تسهیل می کند، آسیب دیدگی احتمالی کارکنان شما را کاهش می دهد و به معنای واقعی تر ورق آسیب دیده کمتری در مدت زمان بیشتری داریم.

 

چرا قفسه بندی ورق فلز به طور مناسب مهم است؟

ما برخی از دلایل قفسه بندی مناسب ورق فلزی را در بالا ذکر کردیم، اما اجازه دهید برخی از آن ها را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

جابجایی راحت تر:

وقتی ورق فلزی به درستی در یک انبار ذخیره می شود، مثلاً وقتی از مواردی مانند قفسه های ورق عمودی یا قفسه های ورق فلزی استفاده می کنید، بسیاری از مشکلات جابجایی شما را حل می کند. برای جابجایی ورق فلز به قسمت های مختلف انبار یا کارگاه و یا آماده شدن برای حمل و نقل، دیگر لازم نیست شبیه به کارمندانی که مانورهای شبیه به باله دارند را انجام دهید. ذخیره سازی مناسب به معنای دسترسی آسان تر برای چرخ دستی ها یا لیفتراک ها، به ویژه برای ورق های فلزی با سنج بالاتر است یا در دسته هایی که ذخیره می شوند.

درباره تفاوت قفسه راک  و قفسه راک ریلی شرکت اوژن بیشتر بدانید.

ایمنی:

افرادی که نمی دانند جابجایی ورق فلز دشوار است، ممکن است با مسائل بالقوه ایمنی نیز آشنا نباشند. حتی ورق های نازک ورق فلز نیز در صورت عدم استفاده نادرست می توانند برش ها و پارگی های عمیقی ایجاد کنند. وقتی ورق به درستی ذخیره شود، به ایجاد محیط کار ایمن کمک می کند و احتمال آسیب دیدگی در محل کار را کاهش می دهد.

 

واقعیتی که باید به آن توجه کرد: صنعت انبار دارای نرخ جراحاتی که منجر به فوت شدند بسیار بالاتر از میانگین کشوری برای سایر صنایع است. ورق فلز که به طور صحیح ذخیره شده باشد، به معنای کاهش زمان خرابی، ادعاهای جبران خسارت کارگران و نقض ایمنی کمتر کارکنان است.

 

خسارت به محصول:

خواه ورق فلز را ذخیره کنید تا زمانی که به آن احتیاج باشد یا ورق ها را بردارید و آن ها را برای حمل و نقل به محل کار آماده کنید، رسیدگی دقیق به معنای آسیب کمتری به وسایل واقعی است. یکی از دلایل اصلی این است که شما نباید ورق فلز را به صورت صاف روی زمین ذخیره کنید. اگر از این روش ذخیره سازی استفاده می کنید، دچار مشکل می شوید. برداشت ورق فلزی که به این روش ذخیره می شود دشوارتر است و در هنگام تلاش ممکن است خراش روی ورق ایجاد شود و گاهی اوقات از بین می رود. هیچ مشتری خواهان یک قطعه ورق فلز آسیب دیده نیست.

 

درباره قفسه راک نیمه سنگین شرکت اوژن بیشتر بدانید.

کنترل بهتر موجودی:

وقتی ورق فلز به درستی در انبار ذخیره شود، نه اینکه در گوشه ای از انبار جمع شود، تعیین موجودی واقعی که در محل ذخیره کرده اید برای شما آسان تر است. این نشان می دهد که چرا کار با یک انبار باتجربه مهم است. با کنترل بهتر موجودی کالا، دانستن میزان نیاز شما و زمان سفارش آن نتیجه می شود. قفسه بندی انبار به منظور ذخیره سازی بهتر نه تنها به معنای کاهش محصولات آسیب دیده است بلکه برای شما و شرکت شما نیز نتیجه نهایی بهتری به وجود می آورد.

 

سازماندهی بهتر:

شما نمی خواهید ورق فلزی در اندازه های مختلف یا سنجاق ها را همه روی هم چیده یا روی هم چیده باشند. ذخیره سازی مناسب ورق فلز بدین معنی است که شما می توانید محصول خود را با توجه به نوع ورق فلز، اندازه آن، اندازه هر ورق یا سایر روش های سازماندهی که ممکن است برای شما مهم باشد، به راحتی سازماندهی کنید.

 

محل کار کارآمدتر:

لحظه ای به خانه خود فکر کنید. وقتی همه چیز مرتب است و مرتب و در جای مناسب خود باشد، انجام کارهای اضافی برای شما بسیار راحت تر است. وقتی اوضاع بی نظم و بهم ریخته باشد، اغلب نمی توانید وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنید و مرتباً وقت خود را برای جمع آوری وسایل تلف می کنید. هنگامی که از سیستم ذخیره سازی ورق فلز خوبی استفاده می کنید، انبار شما بیشتر به مورد قبلی شباهت دارد تا دومی. شما می خواهید بدون اینکه مقدار آن موجود باشد به راحتی مواد خود را پیدا کنید و سریعاً آنها را جابجا یا حمل کنید.

از اهمیت ذخیره سازی مناسب ورق فلز غافل نشوید. این باعث می شود زندگی شما ناامید کننده نباشد و فعالیت های تجاری شما کارآمدتر و سودآورتر باشد. ذخیره ورق فلز در انباری که توجهی به موارد ذکر شده در بالا نداشته باشد منجر به سردرگمی و شرایط احتمالاً خطرناک می شود و می تواند تأثیر مستقیمی بر سود شما داشته باشد.

 

 قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

 

 

نکات و راهنماهای ذخیره سازی ایمن ورق فلزی

هنگام ذخیره سازی ورق فلز، می خواهید از یک سیستم ایمن و قوی استفاده کنید که دسترسی آسان را فراهم می کند و از آسیب رسیدن به مواد شما جلوگیری می کند. این که آیا انبار شخصی خود را در محل ذخیره محصولات خود اداره می کنید یا اینکه فضای ذخیره سازی را برای ذخیره سازی در یک انبار اجاره می کنید، در اینجا چند نکته برای اطمینان از اینکه ورق فلز شما با خیال راحت ذخیره شده است اما در صورت لزوم همچنان قابل دسترسی است، در اینجا آمده است.

درباره تفاوت پالت راک  و  پالت راک اتوماتیک شرکت اوژن  بیشتر بدانید.

1. هرگز ورق فلز را روی کف ذخیره نکنید

ما دلایل زیادی را به شما ارائه داده ایم که چرا ذخیره ورق فلز در کف یک ایده بد است. این ممکن است ارزان ترین روش باشد، اما این تنها در صورتی است که سایر هزینه های احتمالی مانند کارمندان زخمی یا آسیب به محصول به دلیل ذخیره نامناسب را در نظر نگیرید.

 

2. فقط از پالت های چوبی یا فولادی برای ذخیره سازی عمده استفاده کنید

اگر بار بیشتری از ورق فلز را برای مدت طولانی تری ذخیره می کنید، پالت های چوبی یا استیل عالی هستند. اما اگر نگرانی اصلی شما تولید است و شما باید به طور مرتب به ورق فلز دسترسی داشته باشید، ذخیره سازی از این نوع ناخوشایند و دشوار است.

 

3. در مورد گزینه های ذخیره سازی فکر کنید

گزینه های ذخیره سازی ورق فلز نه تنها دسترسی راحت تری به ورق فلز شما دارند بلکه کار با ورق فلز را نیز آسان می کند. برخی از این گزینه ها عبارتند از:

 

قفسه های ورق عمودی:

وقتی ورق فلز خود را به صورت عمودی ذخیره می کنید، فضای کمتری نسبت به ذخیره سازی کف نیاز دارد و به کاهش آسیب محصول کمک می کند. اگر می خواهید در طول روز کاری ورق فلز را به طور مداوم بارگیری و تخلیه کنید، می توانید این قفسه ها را روی گاری قرار داده و آن را از مکانی به مکان دیگر جابجا کنید.

درباره تفاوت  پانل راک و پانل راک ریلی  و  پانل راک ریلی اتوماتیک شرکت اوژن بیشتر بدانید.

ورق های افقی:

ورق های افقی به شما کمک می کنند تا ورق فلز خود را مرتب نگه دارید و از تاب خوردگی که می تواند ناشی از ذخیره کف در سطوح ناهموار باشد جلوگیری می کند.

 

قفسه های ورق فلزی رولت:

قفسه های رول روت برای تقویت تراکم ذخیره سازی بسیار مناسب هستند، که غالباً آن را تا 400٪ افزایش می دهند. آنها کار با ورق فلز را با بالابر یا لیفتراک آسان تر می کنند. این رک ها بر روی یاتاقان های استیل ساخته شده اند که دسترسی به آن ها را در صورت لزوم آسان می کند.

 

قفسه بندی رول:

این شکل از قفسه بندی همچنین امکان دسترسی بهتر جرثقیل و لیفتراک را فراهم می کند. شما می خواهید از این شکل قفسه بندی با ورق فلز سبک تر استفاده کنید. بیشتر قفسه های عرضه شده می توانند حدود 1500 پوند مواد را تحمل کنند.

 

همچنین مقاله مبانی طراحی و قفسه بندی انبار بر اساس GMP  را مطالعه کنید.

4- یک ارائه دهنده با تجربه را انتخاب کنید

اگر تصمیم گرفته اید که مواد خود را در انبار دیگری غیر از انبار خود ذخیره کنید، ضروری است که با یک ارائه دهنده معتبر همکاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که مواد شما به درستی و ایمن ذخیره شده اند.

 

 قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

 

راه حل های قفسه بندی ورق

سیستم های قفسه بندی ورق ها به صورت عمودی مزایای بی شماری را در بر دارند:

کارکنان به راحتی می توانند این مواد را در انبار فولاد، ذوب آهن و یا محل کارگاه شما پیدا و یا منتقل کنند.
در صورت نیاز به ورق جدید، جایگزینی سهام آسان تر است.
سیستم های ورق فلزی عمودی را می توان به راحتی برچسب گذاری کرد، به این معنی که یافتن محصول دقیق مورد نیاز شما زمان بسیار کمتری را می طلبد. همچنین جایگزینی سهام را به یک کار آسان تر تبدیل می کند زیرا کارمندان وقت زیادی را صرف جستجوی مکان مورد نیاز سهام جدید نمی کنند.
ذخیره سازی ورق فلز به صورت عمودی به این معنی است که شما فضای بیشتری از کف را برای هر دو نوع ورق فلز بیشتر و یا برای مواد مختلفی که شما باید ذخیره کنید، خواهید داشت.
کارمندان شما قادر به کار در فضای کاری امن تری خواهند بود که منجر به آسیب دیدگی کمتر در محل کار و کاهش کار نیروی کار شما خواهد شد.
همانطور که در بالا اشاره کردیم، ذخیره سازی نامناسب و کار با ورق فلز به طور مکرر منجر به آسیب به محصول می شود. سیستم های ورق فلزی عمودی کارکنان شما را با مواد بهبود می بخشد، که در نتیجه ورق های آسیب دیده کمتری ایجاد می شود.
استفاده از قفسه های ذخیره سازی ورق فلزی عمودی به این معنی است که فقط یک کارمند برای بارگیری و تخلیه مواد لازم است.
از این قفسه ها می توان تقریباً هر نوع ماده ورقه ای غیر از ورق فلز، از جمله چوب، پلاستیک، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و کامپوزیت ها را ذخیره کرد.
از کاهش هزینه ها لذت خواهید برد. این که آیا فضای کف بیشتر است، تعداد کارمندان کمتری برای جابجایی مواد، خسارت کمتری به محصول و یا زمان صرفه جویی شده در مکان یابی و جابجایی آن، قفسه های ذخیره سازی عمودی فلز فولاد باعث صرفه جویی بیشتر و کاهش هزینه های شما و تجارت شما می شوند.

 

انتخاب بهترین شرکت تولید کننده قفسه بندی انبار

وقتی به دنبال بهترین شرکت تولید کننده قفسه بندی انبار به منظور ذخیره سازی ورق های فلزی خود هستید، می توانید روی تولیدات با کیفیت و با ایمنی بالای اوژن سیستم جهان حساب باز کنید و از مشاوره ی تخصصی تیم مجرب اوژن که با تمامی صنایع مختلف همکاری نموده اند و نیز از درک بالای آن ها به منظور تشخیص نیازهای هر صنعت برای انتخاب بهترین نوع قفسه بندی انبار بهرمنده شوید.

چه یکی از قفسه های آماده ما را بخرید و چه آنکه طبق مشخصات شما به صورت سفارشی طراحی شده باشد ، می توانید روی این واقعیت حساب کنید که محکم ترین و قابل اطمینان ترین سیستم ذخیره سازی ورق فلزی را که می توانید خریداری کنید، دریافت می کنید.

حتی بهتر، دشوار است که از قیمت های بسیار رقابتی خود عبور کنیم. از آنجا که ما تنها تولیدکننده هایی هستیم که کلیه محصولات خود را در داخل تولید می کنیم، این امر ما را قادر می سازد قیمت های بسیار پایین تری نسبت به رقبای خود که به طور مکرر موجودی خود را از کشورهایی مانند چین وارد می کنند، ارائه دهیم. این می تواند به معنای صرفه جویی در حدود قابل توجهی باشد که شما به دنبال سیستم ذخیره سازی قفسه ورق هستید.

 

برخی از مزایای دیگر کار با اوژن سیستم جهان شامل تیم های ساخت و مهندسی متنوع و بسیار واجد شرایط ما می باشد. تمام فرآیندهای ساخت و تولید ما دارای موجزهای معتبر می باشند و شرکت اوژن دارای گواهینامه ISO 9001: 2015 می باشد. و همانطور که در بالا ذکر کردیم، کلیه محصولات اوژن در ایران طراحی و تولید می شوند.

قیمت عالی، محصول عالی، خدمات عالی به مشتری، همه این ها دلایلی برای مشارکت با اوژن برای رفع نیازهای ذخیره سازی ورق فلزی شماست. اگر می خواهید در مورد محصولات عالی ما و تیم عالی ما بیشتر بدانید، از صفحه تماس با ما بازدید کنید تا بتوانید در مورد تجارت و مواردی که به دنبال آن هستید به ما بگویید. یکی از نمایندگان فروش آگاه ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت، که امیدواریم منجر به بحث آموزنده در مورد همه روش های مختلفی شود که می توانیم به شما کمک کنیم.

اوژن ، کیمیاگر فضا در دنیای بایگانی اسناد و انبار کالا

منبع: https://www.storage.summitsteelinc.com/blog/the-importance-of-proper-sheet-metal-storage-in-the-warehouse/

www.ozhanco.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *