مقالات نگهداری کالا

چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟

چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟

 چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟

چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟
آسیب قفسه انبار معمولاً مشهود است. وقتی یک یا چند سازه خم، پیچ خورده یا کاملاً شکسته شود، خیلی راحت می توانیم آن را مشاهده کنیم و آسیب دیدگی قفسه انبار را بررسی نماییم. با این حال، تشخیص برخی آسیب قفسه های انبار گاهی اوقات دشوارتر است و آنچه ممکن است یک مسئله جزئی یا ناچیز به نظر برسد در واقع یک مشکل جدی است. خساراتی از جمله این موارد، حادثه ای است که در انتظار وقوع است.

بعضی اوقات، کارگران متوجه خسارت ها و آسیب هایی که به قفسه ها وارد می آید، نمی شوند یا آن ها را گزارش نمی دهند. این جایی است که بازرسی های منظم و کامل می تواند نتیجه بخش باشد.

درباره انتخاب قفسه انبار مناسب خود بیشتر بدانید.

در اینجا مهم ترین مواردی که باید در شناسایی آسیب قفسه راک به آن ها توجه کنیم را توضیح می دهیم:

 

شکل ظاهری عمومی

آیا قفسه پالت راک انبار شما درشت به نظر می رسد یا پیچ خورده و کج است؟ ردیف های کج یا ترازی نامناسب، شاخص های واضحی هستند که قفسه های راک را با مشکل مواجه می کنند و آسیب قفسه انبار را نشان می دهند. این ممکن است مسئله ای در مورد کفپوش باشد که اغلب از مشکلات مهاربندهای عمودی، افقی یا مورب ناشی می شود.

درباره تفاوت ایزی راک  و ایزی راک ریلی  شرکت اوژن بیشتر بدانید.

عوامل تاثیرگذار

تأثیرات ناشی از لیفتراک یا سایر تجهیزات حمل و نقل مواد معمولاً مشهود است. خراش های رنگی و فرورفتگی های قاب برجسته می شود. درجه خسارت، شاخص کلیدی در مورد میزان در معرض آسیب قرار گرفتن قفسه راک است. اما تأثیر چندانی بر سایر اجزا ندارد و باعث مسائلی مانند شل شدن تیرها، مهاربندها یا اتصالات می شود.

 

ستون های عمودی خم شده یا سگک دار

تشخیص آن ها بدون بررسی دقیق دشوار است. فقط یک خم یا سگک اندک لازم است تا توانایی ایستادگی در حالت ایستاده در زیر بارهای سنگین را به طور جدی کاهش دهد. از یک سطح صاف مانند سطح سه پا استفاده کنید و آن را در برابر سطح عمودی قرار دهید. اگر شکافی نشان داده شود، یک نقطه ضعف مشخص است که آسیب قفسه انبار را نشان می دهد.

 

تیرهای افقی منحرف شده

انحراف تیر نیز باید تشخیص داده شود. اگر افتادگی یا خم شدن برای چشم واضح است، این یک مشکل جدی است. باید بلافاصله بارها را برطرف کنید و اقدامات لازم را برای ترمیم یا تعویض عضو سازه انجام دهید تا بتوانید آسیب دیدگی قفسه ها را رفع نمایید.

 

درباره تفاوت پالت راک  و  پالت راک اتوماتیک شرکت اوژن  بیشتر بدانید.

مهاربندهای مورب نامرتب

تشخیص این موارد باید آسان باشد. قفسه هایی که با فشار زیادی ضربه خورده یا از لحاظ فیزیکی پیچ خورده اند، اغلب ضربه را از طریق مهاربند مورب خود جذب می کنند. مورب های شکاف دار یا چسبیده، خطرناک هستند و نیاز به توجه فوری دارند.

 

لکه های زنگ زدگی

تاول های رنگی یا رنگ آمیزی زنگ زده از علائم مطمئنی هستند. وقتی فلز آنقدر خوردگی پیدا کرد که خوردگی قابل مشاهده شود، اغلب برای ادامه سرویس خیلی ضعیف است. شواهد زنگ زدگی سطح اغلب شواهدی بر ضعیف بودن و غیر قابل اعتماد بودن مقاومت مواد است. تعمیرات احتمالاً بی فایده خواهد بود و باید قفسه آسیب دیده تعویض شود.

 

پایه های شل

پایه های قفسه به منظور بررسی ظرفیت بارگیری و پایداری آن بسیار مهم است. تمام قفسه ها باید با کف لنگر شده باشند. هرگونه پایه ستون که دارای صفحات و پیچ و مهره های شل، خم یا از دست رفته است باید از سرویس خارج شود تا زمانی که بتوانید آن ها را تعمیر یا تعویض کنید.

 

اتصالات

تمام نقاط اتصال را از نظر تناسب و پیکربندی بررسی کنید. هر موردی را که شل شده و یا جابجا گردیده است را مورد اصلاح قرار دهید. با هرچیزی که شل یا جابجا شده باشد باید برخورد شود. در حالی که با این مشکلات سر و کار دارید، فراموش نکنید که در مورد دلیل بروز این مشکل تحقیق کنید. اتصالات بد تقریباً همیشه ناشی از مشکلی است که از قبل در کل سیستم رک وجود داشتند.

 

درباره تفاوت  پانل راک و پانل راک ریلی  و  پانل راک ریلی اتوماتیک شرکت اوژن بیشتر بدانید.

دلایل خرابی یا آسیب دیدگی قفسه انبار

خرابی قفسه های انبار تقریباً همیشه ناشی از خطاهای انسانی است. تا به حال شنیده نشده است که یک سیستم قفسه بندی راکی که به درستی طراحی گردیده است و از مواد با کیفیت و تکنیک های مونتاژ توسط یک تولید کننده معتبر ساخته شده است، به خودی خود از کار بیفتد. اکثر خرابی ها و آسیب دیدگی های قفسه های انبار ناشی از حوادثی است که در انبار رخ می دهد.

 

چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟

برخی از نمونه های حوادثی که ممکن است رخ دهد شامل موارد زیر است:

 

تأثیر لیفتراک

این تا حد زیادی دلیل اصلی آسیب دیدن قفسه انبار است. لیفتراک ها، ماشین های سنگین و قدرتمندی هستند و توسط افرادی به کار گرفته می شوند که ممکن است حواسشان پرت شود، اشتباه کنند و گاهی اوقات فقط بی احتیاط هستند. آموزش مناسب اولین قدم پیشگیری از آسیب لیفتراک است. بازرسی های منظم در مرحله ی دوم است.

 

اضافه بار

تمام سیستم های قفسه راک حداکثر بار طراحی را برای سازنده دارند. شما باید این ارقام را به وضوح در قفسه یا در مجاورت قرار دهید. عدم رعایت درجه بندی بار دومین دلیل شایع در خرابی و آسیب دیدگی قفسه راک است.

 

تغییر طراحی سازنده

این امر معمولاً در محیط های قدیمی که انبار رشد می کند، اتفاق می افتد و مدیر قفسه ها را برای رشد گسترش می دهد. بلندی ها و دهانه ها از حد مجاز طراحی اولیه فراتر رفته و تنش ها را غیر قابل تحمل می کند.

 

تاکتیک های صرفه جویی در هزینه

انتخاب گزینه های خرید رک فقط براساس هزینه می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. خرید سیستم های فرومایه ای که تحت بارهای ارسال شده توانایی مقاومت را ندارند، بازده ضعیف سرمایه گذاری است. به یاد داشته باشید، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید.

 

اصلاح اجزای سازنده اصلی

اختلاط و مطابقت اجزا منجر به خرابی قفسه می شود. استفاده از راست از یک طرح و افزودن تیر، مهاربند یا اتصالات از یک سازنده دیگر می تواند خطرناک باشد. خرید سیستم های راک جدید در مقایسه با خطر ترکیب اجزای اشتباه با هم بسیار طولانی تر و مطمئن تر است. برای به حداکثر رساندن طول عمر انبارهای خود، اجرای سیاست هایی که به طور فعال از بروز این نوع حوادث و رفتارهای مخرب جلوگیری می کنند، امری حیاتی است.

 

همچنین مقاله چه هنگامی قفسه های پالت راک را جایگزین یا تعمیر کنیم؟ را مطالعه کنید.

ایمنی قفسه راک انبار

هنگام تصمیم گیری در مورد تعمیر یا تعویض قفسه های آسیب دیده انبار، ایمنی باید عامل اصلی باشد که در تصمیم گیری های شما تاثیرگذار است. یک اتفاق ناگوار در سقوط قفسه می تواند به معنای هزاران دلار از دست رفته باشد، بدون احتساب هزینه درمان کارگران آسیب دیده یا رنج بردن از طریق یک دادخواست طولانی قانونی.

OSHA برای تنظیم قفسه های انبار دستورالعمل های خاصی دارد. این دستورالعمل ها برای هدایت صنعت در یک مسیر ایمن و نه مجازات یک تجارت در هنگام وقوع یک سو استفاده وجود دارد. در اینجا مواردی است که باید درباره مقررات OSHA در مورد قفسه انبار بدانید.

در این مقاله پنج دلیل اصلی برای آسیب و خرابی رک مشخص شده است:

ضربه لیفتراک
قفسه های نامرتب
اتصالات کف شل
تجهیزات نامناسب حمل و نقل مواد
اضافه بار بیش از ظرفیت طراحی
OSHA در دستورالعمل های موسسه تولیدکنندگان رک مراجعات زیادی به اطلاعات می کند. انتشار آنها شامل ملاحظاتی برای برنامه ریزی صحیح و استفاده از قفسه های فولادی صنعتی است. این شامل جزئیات تعمیر رک و مواردی است که در مورد خرید و نصب سیستم های رک جدید باید بدانید. همچنین پیشنهاداتی برای مقابله با مسائل مهندسی و دستورالعمل هایی در مورد چگونگی بازرسی صحیح قفسه ها برای آسیب و موقعیت های خطرناک ارائه می دهد.

 

کار با یک تولید کننده اصلی ارائه دهنده راه حل های سفارشی RACK

کار با یک شرکت مشتری مدار با کیفیت بالا که به جای تعمیرات موقت راه حل های تولیدی را ارائه می دهد، ایمن ترین راه برای تأمین امنیت محصولات انبار و کارگران است.

شرکت اوژن سیستم جهان تولید کننده قفسه انبار یکی از آن شرکت هاست که راه حل های متنوعی برای ذخیره سازی ارائه می دهد تا مشکلات فضا و ایمنی شما را برطرف کند. اوژن به ارائه راه حل های سفارشی به منظور رعایت مواردی همچون تنوع، دوام کیفیت قفسه ساخته شده به همراه قیمت رقابتی قفسه انبار مشهور است.

مشتریان اوژن در خرده فروشی، عمده فروشی، خودرو، تأمین تجهیزات ساختمان، مواد اولیه، ساخت صنعتی و حتی صنعت هوافضا فعالیت می کنند.

ما با درک و ارائه ارزش به مشتریان خود به ایران و فراتر از مرزهای ایران خدمت می کنیم. ما در فضا صرفه جویی می کنیم و محیط کار ایمن تر و کارآمدتری را فراهم می کنیم.

اوژن ، کیمیاگر فضا در دنیای بایگانی اسناد و انبار کالا

منبع: https://www.storage.summitsteelinc.com/blog/when-to-repair-vs-replace-damaged-warehouse-storage-racks/

www.ozhanco.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *